Vrátia sa Rangers na víťaznú vlnu?

Škótska Premiership pokračuje v strede týždňa súbojmi 29. kola. Futbalisti Rangers v minulom kole nevyužili zaváhanie najväčšieho rivala a podobne ako hráči Celticu získali iba bod za remízu 2:2 s Motherwellom.  

Teraz sa pokúsia svoje zaváhanie napraviť a po dvoch remízach v rade bodovať opäť naplno. Proti budú futbalisti St. Johnstone, ktorí zo všetkých síl bojujú o záchranu.  

Aktuálne okupujú predposlednú pozíciu v tabuľke, keď nazbierali iba 23 bodov. Do skupiny o titul sa tak už s najväčšou pravdepodobnosťou neprebojujú. Vo zvyšných zápasoch základnej časti sa však pokúsia bodovať čo najčastejšie a vyvinúť tlak na desiaty Ross County.  

To sa im v ostatných týždňoch darí nad očakávania. Zo siedmich zápasov prehrali iba dva a získali až 9 bodov. V domácom prostredí to ale taká sláva nie je. St. Johnstone má najhoršiu domácu bilanciu v Premiership, zo štrnástich zápasov zvíťazil iba v dvoch. 

V súbojoch s Rangers hráči St. Johnstone spravidla body nezbierajú. V predchádzajúcich desiatich vzájomných dueloch získali iba tri za tri remízy.  

Slávneho rivala dokázali naposledy zdolať v roku 2017 a nič nenasvedčuje tomu, že by sa im to dnes večer podarilo zopakovať. Začína sa však od nuly a vo futbale je možné všetko…

Škótska Premiership 29. kolo
PS1 20:40 St. Johnstone – Rangers FC (komentuje F. Mentel)