Postarajú sa Bavori o ďalší šok?   

Basketbalová Euroliga bude v stredu večer pokračovať atraktívnym súbojom, v ktorom Bayern Mníchov vyzve katalánsku Barcelonu

Štvrťfinále malo pôvodne jasného favorita v podobe Barcelony, ktorá suverénnym spôsobom ovládla základnú časť, keď postup oslávila už niekoľko kôl pred jej koncom. Bavori naopak postúpili z ôsmeho miesta až v samotnom závere. V play-off ale zjavne nechcú hrať druhé husle, čo potvrdili v oboch úvodných dueloch. 

V prvom zápase ešte domácich Kataláncov prekvapiť nedokázali, napriek tomu im víťazstvo nedarovali, keď prehrali len o desať bodov. O dva dni neskôr už ale favorita i fanúšikov európskeho basketbalu šokovali na plnej čiare. Lídrovi tabuľky a horúcemu kandidátovi na celkový triumf nastrieľali 90 bodov a vyrovnali stav série na 1:1. 

Teraz budú chcieť vynikajúci výkon zo Španielska potvrdiť aj doma. Mníchovský klub má na to všetky predpoklady, pretože pred svojimi priaznivcami vyhral desať zápasov z jedenástich a momentálne je vo veľkej forme.

Katalánci si zabezpečili postup vopred a následný relax im príliš nepomohol. V oboch stretnutiach sa rozbiehali pomalšie, čo chce bavorský veľkoklub opäť využiť vo svoj prospech.  

V súbojoch s Kataláncami majú Bavori napriek poslednému úspechu ale nepriaznivú bilanciu. V Eurolige sa rivali stretli trinásťkrát a až v deviatich prípadoch sa z víťazstva tešili basketbalisti Barcelony. 

Priamy prenos zo zápasu FC Bayern Mnichov – FC Barcelona vám ponúkneme na PREMIER SPORT 1 o 20:25.