Natiahne Chelsea víťaznú Šnúru?

Na voľno môžu futbalisti v anglickej Premier League zabudnúť. Vo štvrtok večer sú na programe až tri dohrávky a dokonca aj jedna predohrávka. My sa spoločne pozrieme do Leeds a Londýna. 

Chelsea si pokúsi v predohrávke 30. kola upevniť tretie miesto v tabuľke. Vo štvrtok večer pocestujú The Blues pre tri body do Norwichu, kde plánujú natiahnuť víťaznú sériu na štyri zápasy. 

V predchádzajúcich troch kolách si zverenci Thomasa Tuchela postupne poradili s Tottenhamom, Crystal Palace a napokon aj s Burnley. Ani v jednom zápase navyše neinkasovali ani jeden gól. 

Napriek tomu stráca Chelsea na vedúci Manchester City už priepastných 16 bodov, v zisk titulu pravdepodobne neveria už ani tí najoptimistickejší fanúšikovia londýnskeho veľkoklubu. 

Norwich City je po 27 odohratých zápasoch na poslednom mieste tabuľky. Nováčik prehral štyri zápasy v rade, horšiu formu má aktuálne iba Leeds United.  

Momentálne potrebujú kanáriky na záchranu štyri body. Odohrali však až o dve stretnutia viac ako sedemnásty Everton. Všetko nasvedčuje tomu, že sa Norwich opäť po roku vráti do Championship

Veľmi zaujímavé to bude vo štvrtok večer aj na Elland Road. Hovorí sa, že druhá sezóna býva pre nováčika ešte náročnejšia ako tá prvá a Leeds United to dokonale potvrdzuje.  

The Whites majú aktuálne najhoršiu formu v Premier League. Z posledných siedmich zápasov prehrali šesť, získali iba jeden bod za remízu, paradoxne práve s Aston Villou, s ktorou si pomerajú sily aj dnes večer. 

Tentoraz sa v domácom prostredí pokúsia vyhrať prvý zápas pod vedením nového trénera Jesseho Marscha, ktorý na lavičke vystriedal charizmatického Argentínčana Marcela Bielsu.  

Mladý americký tréner nebol cez víkend ďaleko od prvého bodu. Leeds prehral na King Power Stadium s Leicesterom iba 0:1. O cennú remízu pripravil Leeds v 67. minúte Harvey Barnes. 

Leeds musí začať so zbieraním bodov čo najskôr. K dobru má momentálne iba dva body. Výrazne by mu mohol pomôcť návrat kanoniera Patricka Bamforda, ktorý sa vrátil do zostavy po ďalšom zranení. 

Program 30. kola Premier League – predohrávka
PS1 Norwich City – Chelsea FC (komentuje M. Lukáč)  

Program 20. kola Premier League – dohrávka
PS2 Leeds United – Aston Villa