Repríza minuloročného play-off kvalifikácie

Liga majstrov UEFA sa opäť prihlási z obrazovky PREMIER SPORT.

A na úvod si zopakujeme minuloročné play-off kvalifikácie o miestenku do skupiny. V rovnakej fáze súťaže totiž aj v auguste 2022 na seba narazili Rangers FC a PSV Eindhoven.

Vtedy mali viac dôvodov na radosť jazdci z Glasgowa. Doma síce remizovali 2:2, o tesný náskok prišli v 78. minúte, v odvete však šokovali Philips Stadion, keď vďaka zásahu Antonia Čolaka zo 60. minúty vyhrali 1:0 a postúpili do skupinovej fázy.

V nej však už veľa vody nenamútili – v súbojoch s Neapolom, Liverpoolom a Ajaxom nezískali ani bod a s gólovou bilanciou 2:22 sa do histórie zapísali najhorším účinkovaním v skupine v histórii súťaže.

Aj tentokrát bude v pozícii favorita holandský tím. Kým Rangers v piatich súťažných zápasoch v novej sezóne trikrát vyhrali, raz remizovali a nečakane prehrali s Kilmarnockom, PSV poráža súpera za súperom. K zisku holandského Superpohára po výhre 1:0 nad Feyenoordom pridalo v lige triumfy nad Utrechtom a Vitesse a v predchádzajúcom dvojzápase v Lige majstrov nedalo šancu Sturmu Graz po výsledkoch 4:1 doma a 3:1 vonku.

Dočká sa PSV odvety za minuloročné vyradenie? Štartujeme od 20:55 na PREMIER SPORT 2.