Štartuje euroligové Final Four 2024

Z najlepšieho kvarteta minulého roka sa do Final Four basketbalovej Euroligy tento rok dostali len dva tímy.

Stopku v minulej sezóne štvrtej Barcelone vystavili v rozhodujúcom piatom súboji, v ktorom Katalánci ešte v štvrtej štvrtine vyhrávali 47:46, hráči v minulej sezóne strieborného Olympiakosu. Tí napokon triumfovali 63:59 a celkovo 3:2 na zápasy.

Ešte dramatickejšie to bolo v dueli medzi Monakom a Fenerbahce. Aj u tejto dvojice to dospelo až do piateho súboja, o ktorého víťazovi rozhodlo dokonca až predĺženie. V ňom bronzový tím z minulého roka vyhrával 73:70 aj 79:77, no úspešná trojka v závere rozhodla o postupe tureckého zástupcu.

Spomínané Fenerbahce čaká v semifinálovom stretnutí Final Four Panathinaikos, ktorý s Maccabi Tel Aviv prehrával už 1:2 na zápasy, no dokázal nepriaznivý vývoj otočiť dvomi výhrami po sebe.

Druhú dvojicu tvoria dva najlepšie tímy z minulého roka. Obhajca prvenstva Real Madrid, ktorý bez problémov vyradil 3:0 na zápasy Baskoniu, a Olympiakos.