Súboj tabuľkových susedov na Bramall Lane

Víkendový program na PREMIER SPORT odštartujeme bitkou dvoch tradičných anglických celkov v EFL Championship. Sheffield United privíta na Bramall Lane tabuľkového suseda z Nottinghamu

Rivalov v boji o postup do Premier League delia v tabuľke iba dva body. O niečo lepšie je na tom Sheffield, ktorý pred vzájomným súbojom okupuje siedme miesto v tabuľke.  

Naposledy však vyšiel bodov naprázdno. V Londýne podľahol Milwallu najtesnejším gólovým rozdielom 0:1. Okrem iných to využil aj Nottingham, ktorý v domácom prostredí zdolal Bristol City 2:0 a natiahol sériu bez prehry na štyri stretnutia.  

Sheffield sa s výnimkou štvorgólového koncertu proti Swansea pomerne trápi v ofenzíve. V ostatných štyroch stretnutiach sa The Blades presadili iba raz. Až príliš sa spoliehajú na nestarnúceho Billyho Sharpa, do budúcna by rozhodne mali popremýšľať nad alternatívou. 

Pozitívnou správou pre trénera Paula Heckingbottoma je na druhej strane pevná defenzíva. Šable inkasovali v posledných šiestich zápasoch iba jeden gól.  

Nottingham Forest sa dostal nedávno na titulky novín vďaka úspechom v FA Cupe. Z najstaršieho pohára najprv vyradil Arsenal a následne aj Leicester City. Z toho ale The Reds nemôžu žiť večne, teraz sa musia sústrediť na ligu a na splnenie hlavného cieľa, ktorým je postup do play-off.  

Čas sa kráti a každá strata môže byť v konečnom dôsledku rozhodujúca. Oba tímy si pôjdu po víťazstvo, ale rozhodne nebudú hrať bezhlavo smerom dopredu. Vzhľadom na aktuálnu situáciu môžeme očakávať veľmi taktický súboj, ktorý môže rozhodnúť jeden presný zásah. 

Zápas bude pre vás o 20:40 na PREMIER SPORT 1 komentovať Karol Jakubovič

Program 32. kola Championship 
PS1 20:40 Sheffield United – Nottingham Forest (komentuje K. Jakubovič)