Trikrát Championship a Bundesliga a LaLigy k tomu

Sobota na PREMIER SPORT bude opäť futbalová.

Z druhej najvyššej anglickej súťaže ponúkneme na PREMIER SPORT 1 až tri prenosy. Najskôr sa od 11:30 s Karolom Jakubovičom vrátime k piatkovému súboju medzi Stoke City a Blackburnom.

O 13:25 sa s Filipom Mentelom naživo pozrieme do Bristolu, kde miestny FC vyzve Blackpool. Kým domáci sa pohybujú v relatívne pokojnom strede tabuľky na 14. mieste s 13-bodovým odstupom od pásma zostupu, hostia sú o šesť bodov prví nad čiarou. Domáci čakajú na výhru dva zápasy, hostia už tri a tak sa body zídu obom.

Bodku za programom z Anglicka dáme na PS1 o 20:30 záznamom popoludňajšieho súboja medzi Prestonom North End a Cardiffom City. Od mikrofónu sa vám prihovorí Karol Jakubovič.

Na svoje si prídu aj priaznivci Bundesligy. Aktuálne štvrté RB Lipsko od 15:25 bude čeliť desiatej Borussii M`gladbach. Domáci po výhrach nad Wolfsburgom a Frankfurtom v minulom kole nestačili v Dortmunde na Borussiu, hostia po cennom triumfe nad Bayernom v ďalších dvoch dueloch získali len bod, keď vysoko prehrali v Mainzi a doma remizovali s Freiburgom. Favoritom súboja sú z pohľadu postavenia v tabuľke býky, v roku 2022 však nezískali proti Gladbachu ani bod, strelili mu len jeden gól a inkasovali až šesťkrát. Zaujímavý súboj najvyššej nemeckej súťaže bude komentovať Filip Mentel.

O 18:25 zamierime na PS1 do Španielska, v 25. kole LaLigy bude Celta Vigo čeliť Rayu Vallecano. Keltom aktuálne patrí 12. miesto, no len päť bodov ich delí od zostupového pásma. Rayo je momentálne siedme, len dva body od miest zaručujúcich miestenku do pohárovej Európy. Novembrové vzájomné stretnutie gól neprinieslo, čo prinesie odveta zistíme spolu s Daliborom Muchom.