UFC 265: Lewis vs Gane

UFC nám prináša dlhoočakávaný súboj o opasok dočasného šampióna, o ktorý sa v oktagone pobije Derrick Lewis s neporazeným Cirylom Ganeom.

Na programe je ďalší číslovaný turnaj UFC 265. O hlavný zápas večera sa postarajú dve ambiciózne ťažké váhy. Pôjde naozaj o veľa. Víťaz duelu Derrick Lewis – Ciryl Gane nezíska iba opasok dočasného šampióna ťažkej váhy, ale aj vstupenku na zápas s pravým šampiónom najťažšej váhovej kategórie Francisom Ngannou.

Derrick Lewis (25-7) už v minulosti o titul v ťažkej váhe bojoval. Legendárneho Daniela Cormiera však na turnaji UFC 230 poraziť nedokázal a o svoju druhú šancu musí bojovať. Spoliehať sa bude predovšetkým na svoju neuveriteľnú pravačku, ktorá naháňa strach každému rivalovi v divízii. Derrick Lewis opäť vsadí všetko na svoju obrovskú silu a pokúsi sa o 21. KO v MMA kariére.

Nebude to však jednoduché. V klietke sa mu do cesty postaví neporazený Ciryl Gane (9:0). V UFC Francúz naskočil len do šiestich zápasov. Za ten čas však dokázal ukončiť také mená ako Rozenstruik, Junior dos Santos, či naposledy Alexandra Volkova.

Lewis si ale napriek tomu zo súpera ťažkú hlavu nerobí: „Nie som znepokojený ničím, čo Gane do zápasu prináša. Nezaleží na tom, kto proti mne v klietke je. Všetci skončia rovnako. Po zápase sa budú pozerať na svetlá na strope.“

Pozornosť si okrem hlavného zápasu určite zaslúži aj hlavný predzápas. Do akcie sa vracia jedna z legiend MMA José Aldo (29-7). Bývalý šampión vyzve v oktagone svojho o dva dni staršieho krajana Pedra Munhoza (19-5). Munhoz je aktívny bojovník, ktorý sa tlačí dopredu, zatiaľ čo Aldo je učebnicový counter-striker. To nám sľubuje poriadne zaujímavú a akčnú prestrelku.

Turnaj UFC 264 začína v tradičnom čase o 4:00 ráno. Komentovať ho pre vás bude dvojica Michal Petrgál a Tomáš Kohout.

UFC 265: Main Card
Derrick Lewis vs. Ciryl Gane
Jose Aldo vs. Pedro Munhoz
Vicente Luque vs. Michael Chiesa
Tecia Torres vs. Angela Hill
Song Yadong vs. Casey Kenney