UFC Fight Night: FONT vs. VERA

Svetová organizácia v zmiešaných bojových umeniach UFC nám v noci zo soboty na nedeľu ponúkne ďalší atraktívny event. Vrcholom bude súboj v bantamovej váhe, ktorý by mohol určiť nového titulového vyzývateľa.

V oktagone uvidíme súboj dvoch špičkových bojovníkov bantamu, ktorí snívajú o titule. Rob Font vyzve Marlona Veru. Obaja sú v dobrej forme, sú veľmi komplexní zápasníci, čo nám sľubuje zaujímavú bitku. 

Rob Font naposledy prehral päťkolový zápas s legendárnym José Aldom na body. 35-ročný Američan nazbieral v profi kariére 19 výhier a len 5 prehier. Doteraz nikdy nebol knokautovaný.  

Jeho o šesť rokov mladší súper z Ekvádora vyhral dva zápasy v rade. Zdolal Frankeho Edgara a Davyeho Granta. Predtým ale rovnako ako Font nestačil na Alda. V oktagone vyhral 18 zápasov, sedemkrát z neho odchádzal ako porazený. Nikdy však neprehral pred limitom. 

Miernym favoritom zápasu je Font, ktorý má viac skúseností. Vera nikdy nenastúpil do päťkolového súboja a to môže byť problém. Font viackrát ukázal, že má skvelé kardio a bez problémov vydrží celých päť kôl. Súboj dvoch elitných strikerov však môže rozhodnúť jeden presný úder. 

Nebude to však iba o hlavnom zápase. Event ponúka aj ďalšie atraktívne bitky. V akcii bude Gerald Meerschaert, ktorý patrí k rekordérom UFC v počte submisií. Tentokrát sa bude snažiť ukončiť nebezpečného Krzysztofa Jotka. Nesmierne zaujímavú šou by mohla ponúknuť bitka v ťažkej váhe medzi Andreiom Arlovskim a Jakeom Collierom

Na PREMIER SPORT 1 začíname o 01:00. Priamy prenos bude pre Vás komentovať dvojica Michal Petrgál a Tomáš Kohout.  

UFC Fight Night: Hlavná karta (komentuje M. Petrgál, T. Kohout) 
Rob Font vs. Marlon Vera 
Andrei Arlovski vs. Jake Collier 
Joanderson Brito vs. Andre Fili  
Grant Dawson vs. Jared Gordon  
Tristan Connelly vs. Darren Elkins  
Gerald Meerschaert vs. Krzysztof Jotko