UFC 266: Volkanovski vs Ortega

V noci zo soboty na nedeľu nás čaká ďalšia dlhá noc. UFC nám ponúkne nabitý event s dvomi titulovými zápasmi. Okrem toho sa na scénu vráti aj populárny Nick Diaz.

V hlavnom zápase večera zabojujú o titul v pérovej váhe Alexander Volkanovski s Brianom Ortegom. Aktuálny šampión kraľuje svojej divízii už od decembra 2019. Vtedy na body zdolal nebezpečného Maxa Hollowaya.

Vynikajúci výkon dokázal zopakovať aj v júlovej odvete. Austrálčan, ktorý v profesionálnej kariére MMA prehral iba jediný zápas, bude teraz obhajovať titul druhýkrát.

V klietke sa mu tento raz do cesty postaví nebezpečný Brian „T-City“ Ortega. Ten už v minulosti o opasok bojoval. Rovnako ako Volkanovski, aj Ortega vyzval v boji o titul Maxa Hollowaya. Nebol však úspešný a na ďalšiu titulovú príležitosť musel čakať takmer tri roky.

Pre Ortegu to bola jediná prehra v oktagone. Okrem toho má na konte 17 víťazstiev. Ide o veľmi všestranného bojovníka, ktorý vyniká predovšetkým v grapplingu. Rozhodne sa však nestratí ani v postoji.

O titul budú okrem mužov bojovať aj ženy. V mušej váhe plánuje šampiónke Valentine Ševčenko ukradnúť opasok Lauren Murphy. Na hlavnej karte bude aj ďalší atraktívny žensky zápas v mušej váhe. Jednotka rebríčka Jessica Andrade zvedie súboj s aktuálnou päťkou Cynthiou Calvillo.

Napriek titulovým súbojom bude pre väčšinu fanúšikov hlavným ťahákom večera návrat Nicka Diaza. Ten si v ostrosledovanej odvete pomeria sily s ďalším veteránom UFC Robbiem Lawlerom, ktoré porazil ešte v roku 2004.

Fanúšikovia MMA sa okrem týchto mien môžu tešiť na ďalších extrémne zaujímavých bojovníkov. Na turnaji UFC 266 sa predstavia aj Curtis Blaydes, Jairzinho Rozenstruik, Marlon Moraes, Dan Hooker a další.

UFC 266: MAIN CARD (komentujú M. Petrgál, T. Kohout)
Alexander Volkanovski vs. Brian Ortega
Valentina Shevchenko vs. Lauren Murphy
Robbie Lawler vs. Nick Diaz
Curtis Blaydes vs. Jairzinho Rozenstruik
Jessica Andrade vs. Cynthia Calvillo