UFC 272: Covington vs. Masvidal 

Už dnes v noci zo soboty na nedeľu je na programe ďalší číslovaný turnaj najväčšej svetovej organizácie MMA. V americkom Las Vegas uvidíme dlhoočakávaný súboj nezmieriteľných rivalov, v klietke si to rozdajú bývalí parťáci Colby Covington a Jorge Masvidal

Kedysi veľkí kamaráti a tímoví partneri si v posledných rokoch nevedia prísť na meno. Pri každej príležitosti si vymieňajú ostré odkazy a neváhajú zájsť aj do rodinných záležitostí. 

“Dúfam, že sa rozhodca pri snahe ukončiť zápas pošmykne, aby som mu mohol dať pár extra úderov a zmenil mu tým nielen život, ale aj štruktúru jeho tváre. Colby bude po víkende v kritickom stave,” povedal populárny Gamebred na adresu svojho veľkého rivala. 

Obaja zápasníci majú veľa spoločného. V neposlednom rade sa obaja dvakrát pokúsili z trónu welterovej váhy zosadiť šampióna Kamaru Usmana, ani v jednom prípade sa im to nepodarilo.  

Colby okrem toho prehral iba jeden zápas, jeho profesionálna bilancia je 16 víťazstiev a 3 prehry. V poslednom zápase s Usmanom ale predviedol vynikajúci výkon, ktorý museli rozhodnúť až rozhodcovia. Aj kvôli tomu je pasovaný do úlohy favorita.

Jeho krajan Masvidal je v klietke oveľa aktívnejší. Nastúpil do 50 zápasov, z ktorých 35 vyhral, 15-krát odchádzal z oktagonu ako porazený. Od apríla 2021 sa v klietke neukázal a bude zaujímavé sledovať ako zareaguje na dve prehry s Usmanom v rade. 

Na zápasovú kartu sa na poslednú chvíľu dostal aj prvý Slovák v UFC Ľudovít Klein. Nahradil zraneného Ericka Gonzaleza a vzal zápas s Devonte Smithom. Uvidíme, či sa mu risk vyplatí, pretože sa hovorí o tom, že ďalšia prehra bude pre Slováka znamenať koniec v Lige majstrov.

Galavečer UFC 272 odštartujeme vďaka Ľudovítovi Kleinovi už o 00:00 na PREMIER SPORT 1. Predstavenie budú komentovať Michal Petrgál a Tomáš Kohout

UFC 270: MAIN CARD (komentujú M. Petrgál, T. Kohout)
Colby Covington vs. Jorge Masvidal 
Rafael dos Anjos vs. Renato Moicano 
Edson Barboza vs. Bryce Mitchell 
Kevin Holland vs. Alex Oliveira 

Sergey Spivak vs. Greg Hardy

Prelims 
Jalin Turner vs. Jamie Mullarkery 
Marina Rodriguez vs. Xiaonan Yan 
Nick Negumereanu vs. Kennedy Nzechukwu 
Maryna Moroz vs. Mariya Agapova

Early Prelims 
Umar Nurmagomedov vs. Brian Kelleher 
Tim Elliott vs. Tagir Ulanbekov 
Jessica Eye vs. Manon Fiorot 
Devonte Smith vs. ĽUDOVÍT KLEIN 
Michal Oleksiejczuk vs. Dustin Jacoby