UFC Fight Night: Blachowicz vs. Rakič

Víkend nám ponúkne ďalší atraktívny turnaj pod záštitou najprestížnejšej organizácie v zmiešaných bojových umeniach s názvom UFC. V dlhoočakávanom hlavnom zápase si zmerajú sily dvaja poprední borci poloťažkej divízie. Víťaz duelu by mal následne dostať titulovú šancu. 

Legendárneho Jana Blachowicza vyzve v oktagone kontroverzný rakúsky zápasník Aleksandar Rakič. Bývalý šampión z Poľska sa bude chcieť po prehre v titulovom zápase s Gloverom Teixeirom vrátiť na víťaznú vlnu. Súboj sa mal pôvodne uskutočniť už marci, pre zranenie poľského bojovníka sa však musel preložiť na neskorší termín. 

Bez ohľadu na posledný výkon patrí Blachowicz stále k najlepším zápasníkom divízie. Je to veľmi komplexný bojovník, ktorý má vynikajúci wrestling a vlastní aj čierny pás v BJJ. V postoji rozdáva nesmierne rany, spoľahnúť sa môže na vynikajúce kardio a samozrejme aj na bohaté skúsenosti. 

Jeho súper sa vracia do zápasového kolotoča po viac ako roku. Naposledy dokázal vybodovať starnúceho Thiaga Santosa, žiadny oslnivý výkon však nepodal. Rakúšan si neustále pýta titulovú šancu, prednosť v titulovom zápase po Teixeirovi ale dostal jeho ďalší rival Jiří Procházka, ktorý si určite nenechá duel priamych konkurentov ujsť. 

Je jasné, že práve víťaz tohto duelu bude ďalším titulovým vyzývateľom. Vo vyšších váhových kategóriách je ťažké predpovedať priebeh zápasu. Stávkové kancelárie favorizujú Rakiča, profesionálni zápasníci sú ale naopak na strane Janka. Uvidíme, či rozhodne mladosť a dravosť, alebo skúsenosť a rozvaha. 

Na hlavnej karte sa predstavia aj ďalšie zaujímavé mená. Ryan Spann vyzve v hlavnom predzápase Iona Cutelabu. V akcii uvidíme aj Jakea Hadleyho, či Amandu Ribas. 

Priamy prenos začína na PREMIER SPORT 1 o 4:00. Galavečerom vás budú sprevádzať komentátori Róbert Kmeťo a Tomáš Kohout.  

UFC Fight Night: Hlavná karta (komentuje R. Kmeťo, T. Kohout) 
Jan Blachowicz vs. Aleksandar Rakič
Ryan Spann vs. Ion Cutelaba
Davey Grant vs. Louis Smolka  
Katlyn Chookagian vs. Amanda Ribas  
Frank Camacho vs. Manuel Torres
Jakey Hadley vs. Allan Nascimento