UFC Fight Night: Ladd vs Dumont

Najprestížnejšia organizácia v zmiešaných bojových umeniach UFC nám dnes večer ponúka ďalší atraktívny event. Na hlavnej karte sa prvýkrát v histórii predstaví slovenský zápasník.

Reč nemôže byť o nikom inom ako o Ľudovítovi Kleinovi. Prvý Slovák v UFC sa na hlavnej karte ocitol aj so šťastím. Zápas Juliana Marqueza s Jordanom Wrightom bol pre zdravotné problémy Američana zrušený, vďaka čomu presunuli zápas slovenského bojovníka na hlavnú kartu.

O hlavný zápas večera sa postarajú dve ambiciózne bojovníčky Aspen Ladd s Normou Dumont. Norma mala pôvodne čeliť Holly Holmovej, tej však v boji zabránilo poranené koleno. Aspen Ladd mala zápasiť už na začiatku októbra. Pre problémy spôsobené so znižovaním hmotnosti bol však jej zápas zrušený. V noci si odbije debut vo vyššej váhovej kategórii, napriek tomu bude favoritkou.

Domácu scénu bude napriek nabitej karte najviac zaujímať tretie vystúpenie Lajoša Kleina v UFC. Tento raz vyzve skúseného Američana Natea Landwehra a pokúsi sa o návrat na víťaznú vlnu. Vynikajúcu osemzápasovú víťaznú šnúru mu naposledy pretrhol Michael Trizano.

Nate Landwehr je bývalý trojnásobný šampión ruskej organizácie M-1 v pérovej váhe. To ho katapultovalo do najprestížnejšej organizácie UFC, v ktorej pôsobí už od roku 2020. Z troch zápasov však vyhral iba jeden, a preto je pre neho dnešný súboj mimoriadne dôležitý. V hre je jeho budúcnosť. Podobne ako Lajoš, aj Američan miluje prestrelky v postoji, takže sa máme na čo tešiť.

Na hlavnej karte sa predstavia aj dvaja veteráni. V druhom hlavnom zápase sa predstaví bývalý šampión kráľovskej divízie Andrei “The Pit Bull” Arlovski. 42-ročný zápasník nastúpi už na svoj 35 zápas v UFC. Tentokrát ho vyzve nebezpečný Carlos Felipe, ktorý ťahá trojzápasovú víťaznú šnúru. Ešte o tri zápasy viac má na konte Jan Miller, ktorý v klietke vyzve Ericka Gonzaleza.

UFC Fight Night: MAIN CARD (komentujú Petrgál, Kohout)
Aspen Ladd vs. Norma Dumont 
Jim Miller vs. Erick Gonzalez
Manon Fiorot vs. Mayra Bueno Silva
Nate Landwehr vs. ĽUDOVÍT KLEIN

PRELIMS
Andrew Sanchez vs. Bruno Silva
Danny Roberts vs. Ramazan Emee
lbs: Lupita Godinez vs. Luana Carolina
Brandon Davis vs. Danaa Batgerel
Ariane Carnelossi vs. Istela Nunes