UFC Fight Night: Dos Anjos VS Fiziev  

Najprestížnejšia organizácia v zmiešaných bojových športoch UFC nám v noci zo soboty na nedeľu ponúkne atraktívny hlavný zápas dvoch popredných bojovníkov ľahkej divízie.  

Legendárny Rafael dos Anjos si v klietke pomeria sily so svojim menovcom Rafaelom Fizievom. Obaja zápasníci figurujú v prvej desiatke a prípadne víťazstvo ich môže katapultovať aj do prvej päťky, čím by sa výrazne priblížili vysnívanej titulovej šanci.  

Dos Anjos už vie, aký je to pocit získať opasok v UFC. Podarilo sa mu to v roku 2015, keď zdolal ďalšiu legendu tohto športu Donalda Cerroneho. Titul v ľahkej váhe mu však vzápätí zobral Eddie Alvarez a ďalšiu príležitosť už nedostal. Šťastie skúsil vo welteri, kde o titul zabojoval s Colbym Covingtonom.  

To sa mu však nepodarilo a vo vyššej váhovej kategórii postupne podľahol Usmanovi, Edwardsovi aj Chiesovi, a tak sa vrátil naspäť do ľahkej divízie. Urobil dobre, pretože najprv zdolal Paula Feldera a naposledy Renata Carneira. Teraz sa pokúsi natiahnuť víťaznú sériu na tri zápasy.  

Proti bude o osem rokov mladší Rafael Fiziev z Kazachstanu, ktorý reprezentuje novú krv v UFC. Ide o vynikajúceho kickboxera, ktorý v profesionálnej MMA kariére vyhral jedenásť zápasov z dvanástich. Jedinú prehru si pripísal pri svojej premiére v najprestížnejšej organizácii proti Magomedovi Mustafaevovi.  

Odvtedy si však pripísal päť víťazstiev v rade, ktoré ho katapultovali na 10. miesto rebríčka jednej z najnabitejších váhových kategórii. Papierovým favoritom bude aj dnes, pretože je veľmi silný, rýchlejší a knokauty rozdáva ako na bežiacom páse. Skúsený dos Anjos je špecialistom v boji na zemi, je to majster sveta v jiu-jitsu z roku 2003, čierny pás má aj v muay thai. Jeho najsilnejšou zbraňou je submisia. Tento zápas dvoch rozdielnych bojových štýlov môže byť z jeho pohľadu absolútne kľúčový. 

Okrem hlavného zápasu uvidíte na hlavnej karte ďalšie zaujímavé súboje. V hlavnom predzápase sa predstaví nevyspytateľný Caio Borralho, a tiež dagestánsky zápasník so slávnym menom Said Nurmagomedov. Zaujímaví súperi v klietke čakajú aj na Jareda Vanderaa, či na Michaela Johnsona. 

Priamy prenos začína na PREMIER SPORT 1 o 3:00. Zápasy na hlavnej karte budú pre vás komentovať Tomáš Kohout a profesionálny zápasník Marek Bartl.  

UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Fiziev (komentujú T. Kohout, M. Bartl) 
Rafael Fiziev vs. Rafael Dos Anjos  
Caio Borralho vs. Armen Petrosyan 
Said Nurmagomedov vs. Douglas Silva 
Jared Vanderaa vs. Chase Sherman 
Jamie Mullarkey vs. Michael Johnson  
Cynthia Calvillo vs. Nina Nunes