UFC Fight Night: Yusuff vs. Barboza bez Davida Dvořáka

O program na sobotu a noc na nedeľu sa vám na PREMIER SPORT postarajú anglická League Two, ženská Barclays Women’s Super League, Cage Warriors a UFC Fight Night.

Sobotu na PS1 odštartujeme na Meadow Lane v Nottinghame, kde od 13:25 budeme svedkami súboja tímov z top päťky League Two. Líder súťaže Notts County v ňom privíta aktuálne piaty Mansfield Town. Tímy delí v tabuľke len päť bodov a hostia nastúpia do zápasu určite odhodlaní, keďže z predchádzajúcich štyroch návštev tohto štadióna odchádzali ako porazení len jediný raz. Komentuje Dalibor Mucha.

O 18:25 sa na PS1 presunieme do Londýna, kde budeme sledovať londýnske derby medzi Chelsea a West Hamom. Obhajkyne titulu v Barclays Women’s Super League budú v súboji jasným favoritom, napriek tomu, že ich v tabuľke delí len jediný bod. S kladivárkami totiž doteraz nikdy neprehrali, keď trinásťkrát zvíťazili a raz, ešte v roku 2019, remizovali. Komentuje Dalibor Mucha.

O predkrm pred nočným UFC eventom sa postará ďalšie pokračovanie Cage Warriors, tentokrát s číslom 161. Priamy prenos začína o 22:00 na PS1, sprevádzať vás ním bude Robo Kmeťo.

UFC Fight Night už s poradovým číslom 230 ponúkne kartu, ktorej vyvrcholením bude súboj Sodiqa Yusuffa s Edsonom Barbozom.

Turnaja, ktorý bude hostiť UFC Apex facility in Enterprise v Nevade, sa mal pôvodne zúčastniť aj David Dvořák, kvôli zraneniu však musel duel s Tatsurom Tairom odrieknuť.

Aktuálna jedenástka perovej váhy odštartovala svoju profesionálnu MMA kariéru v roku 2016 a do UFC sa dostala o dva roky neskôr, keď uspela v Dana White’s Tuesday Night Contender Series. Pôsobenie v najprestížnejšej organizácii odštartoval Yusuff sériou štyroch výhier, ktorú ukončila jeho doteraz jediná prehra, keď v roku 2021 na body prehral s Arnoldom Allenom.

Barboza, ktorý je v rebríčku o dve priečky nižšie, je na profesionálnej úrovni už od roku 2009, do UFC vstúpil o rok neskôr. Rovnako ako Yussuf v nej neuspel až vo svojom piatom zápase, v ktorom bol nad jeho sily Jamie Varner. Celkovo je jeho bilancia v organizácii 16 výhier a 11 prehier.

UFC FIGHT NIGHT: YUSUFF VS BARBOZA
HLAVNÁ KARTA
Christian Rodriguez vs. Cameron Saaiman (Bantamweight)
Andre Petroski vs. Michel Pereira (Middleweight)
Jonathan Martinez vs. Adrian Yanez (Bantamweight)
Jennifer Maia vs. Viviane Araújo (Women’s Flyweight)
Sodiq Yusuff vs. Edson Barboza (Featherweight)

Priamy prenos, ktorý sa na PS1 začína o jednej hodine po polnoci, komentujú Robo Kmeťo a František Fodor.