Aj v stredu navštívime zápas Ligy majstrov v Aténach

V utorok večer bojoval neúspešne o miestenku do Ligy majstrov UEFA Panathinaikos, v stredu sa o ňu pokúsi aj jeho mestský rival AEK.

Ten vo svojej aréne privíta belgický Royal Antverpy, s ktorým v úvodnom meraní síl prehral tesne 0:1 zásluhou gólu Vincenta Janssena zo 16. minúty. Aténčanom k vyrovnaniu nepomohla ani takmer celopolčasová presilovka, keď v 50. minúte ihrisko po červenej karte predčasne opustil Jelle Bataille.

Kým hostia pricestujú na zápas oddýchnutí, ich ligový súboj s Gentom bol odložený, hráči AEK majú za sebou nevydarený súboj s Panserraikosom. S nováčikom súťaže doma len remizovali, keď aspoň bod zachraňovali až v 78. minúte.

Aténčania však napriek tomuto zaváhaniu doma majú svoju silu, pred vlastnými fanúšikmi odchádzali zo súťažného stretnutia naposledy ako porazení ešte v marci. Od prehry s Olympiakosom päťkrát vyhrali a štyrikrát remizovali. Naopak Antverpy čakajú na výhru vonku už štyri duely, zhodne dvakrát v nich remizovali aj prehrali.

Priamy prenos boja o miestenku do skupinovej fázy milionárskej súťaže môžete sledovať od 20:55 na PREMIER SPORT 2.