Bitka najlepších tímov Championship

Skvelú bodku za 28. kolom anglickej Championship sľubuje duel tímov, ktoré pred týmto víkendom figurovali na dvoch najvyšších priečkach tabuľky.

Jej líder Leicester City má skvele nakročené k rýchlemu návratu medzi elitu, na čele pelotónu má so zápasom k dobru sedembodový náskok. Líšky minulý týždeň síce prišli o svoju desaťzápasovú ligovú sériu neporaziteľnosti, keď prehrali v Coventry 1:3, proti nováčikovi súťaže si však pôjdu po všetky body.

Práve spomínaný nováčik je najväčším prekvapením súťaže. Ešte pred polrokom si Ipswich meral sily s tímami v League One, no po 27 zápasoch mu o súťaž vyššie patrilo druhé miesto. Po víkendových zápasoch ho síce o skóre preskočili svätci zo Southamptonu, The Tractor Boys sa ale môžu po dnešku opäť dostať pred nich. Ipswich sa zo štvorgólového výprasku v Leedsi spamätával tromi remízami v rade, no následne pridal triumf v FA Cupe na trávniku Wimbledonu a naposledy v lige otočil duel so Sunderlandom.

O kvalitách svojho dnešného súpera sa Leicester presvedčil pred štyrmi týždňami, na Portman Road sa zrodila remíza 1:1, keď domáci vyrovnávali gólom Sama Morsyho v 93. minúte. Atraktívnu bitku ašpirantov na postup do Premier League môžete sledovať naživo na PS1 od 20:55. Sprevádzať vás ňou bude Karol Jakubovič.

K šlágru Championship vám ponúkneme aj dva návraty k víkendovým zápasom Barclays Women’s Super League. Výsledky vám samozrejme neprezradíme, no to, čo prezradiť môžeme je, že o góly v nich nebola núdza. Súboj Chelsea – Manchester United si môžete na PS1 pozrieť od 16:35, komentuje Stanley Suvák, duel Manchester City – Liverpool štartuje o 23:00, komentovať ho bude Tomáš Kotlárik.