Liverpool je červený, gól Součka nestačil (Premier League 14. kolo)

Prvé vložené kolo aktuálneho ročníka pokračovalo ďalšími zaujímavými stretnutiami. Najväčšiu pozornosť si pýtala prestížna bitka o Liverpool.

Populárne Merseyside derby ovládlo slávnejšie FC. O víťazstve rozhodli The Reds už v prvom dejstve, ktoré vyhrali v pomere 2:1. Víťazstvo definitívne spečatili po zmene strán. Najväčšou mierou k nemu prispel najlepší kanonier ročníka Mohamed Salah. V Goodison Parku sa presadil dvakrát. Po 14. kole má na konte už 13 gólov, ku ktorým pridal 8 asistencií.

V druhom zápase dnešného programu si domáci The Hammers nedokázali udržať tesné vedenie, do ktorého ich poslal už v 5. minúte český záložník Tomás Souček. Radosť z víťazstva mu skazil v predposlednej minúte riadneho hracieho času Neil Maupay.