Najhorší tím Premier League vyzve najlepšieho treťoligistu

Jeden z nich hral v minulej sezóne Premier League, druhý League One.

Kým Norwich City nazbieral medzi elitou chudobných 22 bodov a z posledného miesta zostúpil, Wigan so ziskom 92 bodov, o dva viac ako druhý Rotherham, tretiu ligu vyhral.

Pôjde o prvý stret týchto tímov po vyše troch rokoch, v apríli 2019 rovnako v Championship sa po góloch Reecea Jamesa z jedenástky a tradičného strelca kanárikov Teemu Pukkiho rozišli nerozhodne po výsledku 1:1. Predtým, v jesennej časti toho istého ročníka, sa na Carrow Road radoval Norwich, o čom z bieleho bodu rozhodol v úplnom závere Mario Vrančič.

Vstup do tejto sezóny Championship si jeden z ašpirantov na postup predstavoval určite inak. Norwich nadviazal na prehry z prípravy so Celticom a Hibernians, keď prehral na trávniku Cardiffu City 0:1. Z výhry sa netešil ani Wigan, no na svojom štadióne odštartoval nováčikovskú sezónu ziskom bodu s Preston North End po bezgólovom priebehu.

Favoritom duelu napriek prehre v prvom kole budú domáci, prehra s novicom súťaže a ďalšia bodová strata hneď v úvode ročníka by už zrejme poriadne roztriasla stoličku pod manažérom Deanom Smithom, ktorý v klube pôsobí od novembra 2021.

Priamy prenos si môžete pozrieť v sobotu od 13:30 na PREMIER SPORT 1. Komentovať ho pre vás bude Karol Jakubovič.