Ovládne Aberdeen Skupinu?

Najstaršia pohárová súťaž v Škótsku bude pokračovať v nedeľu zaujímavým zápasom na Pittodrie Stadium. Favorizovaný Aberdeen privíta v domácom prostredí druholigový Raith Rovers

Tomu sa podarilo v doterajšom priebehu súťaže vyhrať dva zápasy z troch. Jedinú prehru si pripísal v penaltovom rozstrele so Stirlingom. V skupine A tak zaostáva za vedúcim Aberdeenom o tri body. 

Domáci vyhrali s prehľadom všetky tri súboje pričom neinkasovali ani raz. Pred domácimi fanúšikmi sa pokúsia potvrdiť úlohu favorita aj tentokrát a spečatiť postup z prvého miesta. 

Rovers ale neskladajú zbrane, pretože do vyraďovacej fázy môžu postúpiť aj z druhého miesta. V tabuľke druhých tímov sú však momentálne až na štvrtom nepostupovom mieste, takže v Aberdeene potrebujú získať minimálne bod.  

To by sa im na základe posledných vzájomných súbojov mohlo podariť, pretože zo štyroch zápasov podľahli Aberdeenu iba v jednom prípade. Dvakrát dokoonca favorita zdolali a jeden duel skončil remízou.

Aberdeenu to momentálne pred vlastnými fanúšikmi príliš nejde. Z posledných deviatich duelov vyhrali iba tri. Raith Rovers na druhej strane uspeli na štadiónoch súperov až v piatich prípadoch z desiatich. 

Priamy prenos súboja Aberdeen – Raith Rovers vysielame o 15:55. Duel bude na PREMIER SPORT 1 komentovať Martin Petro. 

Program na PREMIER SPORT 1 – Škótsky ligový pohár
15:55 Aberdeen – Raith Rovers (komentuje M. Petro)