Sobota v znamení superšlágrov

Fanúšik anglickej Premier League má o program postarané. Na programe sú dva atraktívne súboje tímov z „veľkej“ šestky. Zápasy kola sa odohrajú na Anfield Road a Etihad Stadium.

Okrem hlavného zápasu týždňa uvidíme šťavnatú bitku aj v Manchestri. Domáci Citizens vybehnú na kanonierov z Londýna a budú si chcieť pripísať druhé víťazstvo v sezóne.

Úradujúcemu šampiónovi sa vstup do nového ročníka nepodaril. Prsty v tom mal ďalší celok zo severu Londýna. Tottenham porazil Manchester City 1:0, hrdinom sa stal kórejský talisman Heung-Min Son. Sky Blues už ale prehru z úvodného kola hodili za hlavu. Chuť si napravili v druhom zápase, v ktorom zdemolovali Norwich City 5:0.

Je na diskusiu, či ešte Arsenal patrí, alebo nepatrí do „veľkej“ šestky. Po posledných sezónach by určite viacerí fanúšikovia uprednostnili Leicester. Arsenal je však v prestavbe akou si pred pár rokmi prešiel aj Liverpool. Počas letného prestupového obdobia bol však práve severolondýnsky celok najaktívnejší zo všetkých a minul rekordné peniaze.

Mikel Arteta priviedol na Emirates Stadium obrancov Nuna Tavaresa a Bena Whitea, záložníkov Alberta Lokongu a Martina Odegaarda, a tiež brankára Aarona Ramsdala, ktorý sa pokúsi vytlačiť z pozície jednotky Bernda Lena. Zabúdať by sme nemali ani na mladého útočníka Mika Bieretha, ktorý strelil v minulej sezóne v 21 zápasoch rovnaký počet gólov a vystrieľal Fulhamu titul v mládežníckej Premier League.

Nové posily budú potrebovať čas, ak sa im ale včas podarí chytiť správne tempo, Arsenal by sa mohol do prvej šestky vrátiť. Dnes sa ale kanonierom veľké šance na úspech nedávajú. Úvodné zápasy prehrali zhodne 0:2, ManCity je navyše ich najmenej obľúbený súper zo všetkých. V Premier League podľahli The Gunners bledomodrým osemkrát v rade.

Program 3. Kola Premier League 
PS1 13:25 Manchester City – Arsenal (komentujú Radotinsky, Vrba)
PS1 15:55 West Ham – Crystal Palace (M. Lukáč)
PS1 18:00 Liverpool – Chelsea (Svecený, Vrba)

Záznam
PS1 23:00 Norwich – Leicester (F. Mentel)

SKY BET CHAMPIONSHIP
PS1 20:55 Peterborough – West Bromwich Albion (F. Mentel)