Využijú straky krízu Evertonu?

Nahustený program anglickej Premier League pokračuje aj vo štvrtok večer. Dohrávku 20. kola bude hostiť liverpoolsky Goodison Park, kde domáci Everton vyzve prebudený Newcastle United.  

Cez víkend sa ani jednému celku bodovať nepodarilo. Zatiaľ čo Everton zaknihoval už štvrtú prehru v rade v súboji s Wolverhamptonom, Newcastle United ukončil svoje víťazné ťaženie na Stamford Bridge.  

Pred prehrou v Londýne sa The Magpies darilo nad očakávania. Z ôsmich duelov vyhrali šesť a v ďalších dvoch zápasoch získali bod. Vynikajúca forma ich vyniesla zo zostupového pásma až na 14. miesto tabuľky. 

Karamelky môžu strakám len v tichosti závidieť a dúfať, že sa aj im podarí v blízkej budúcnosti niečo podobné. Inak to môže skončiť katastrofou. Everton je totiž momentálne až na 17. mieste Premier League a pred Watfordom je už len vďaka lepšiemu skóre. Pozitívom pre The Toffees je fakt, že v porovnaní s nováčikom májú až tri zápasy k dobru. Napriek tomu je ale situácia stále viac ako kritická.  

Výraznejšie zlepšenie zatiaľ neprišlo ani pod vedením nového manažéra Franka Lamparda. Najväčší problém Evertonu zatiaľ tkvie v ofenzíve, v predchádzajúcich štyroch zápasoch nestrelil ani jeden gól. 

Pokiaľ ide o vzájomné stretnutia, v poslednej dobe má jednoznačne navrch Newcastle. Ten vyhral tri zápasy v rade a v každom z nich rozvlnil sieť minimálne dvakrát.  

Zatiaľ posledné stretnutie majú mnohí fanúšikovia ešte v živej pamäti. Pred mesiacom sa po vynikajúcej otočke z víťazstva 3:1 napokon radovali straky. Rozhodujúci gól strelil po zmene strán Fraser, výhru prvým gólom v drese Newcastlu United spečatila nová posila z Atlética Madrid Kieran Trippier.

Program 20. kola Premier League – dohrávka
PS1 Everton FC – Newcastle United (komentujú M. Skáčik)