Zvládnu futbalisti Lutonu posledný krok? 

Futbalisti Lutonu musia zvládnuť poslednú a zároveň najdôležitejšiu prekážku. Sú si vedomí, že víťazstvo s Readingom im definitívne zaručí postup do prestížneho play-off Championship.  

Hatters sú momentálne na 6. mieste tabuľky s dvojbodovým náskokom pred Middlesbrough. Hostia zakončia sezónu na 21. mieste bez ohľadu na výsledok. Záchranu spečatili pred dvomi týždňami. 

Nech už sezóna dopadne akokoľvek, Luton prežil pozoruhodný ročník aj napriek tomu, že disponuje najmenším rozpočtom v celej Championship. Postup mohol spečatiť už minulý víkend, to by sa mu však do cesty nesmel postaviť nabudený Fulham. Chalupári predviedli na Craven Cottage ďalší fantastický výkon hodný lídra tabuľky, Luton napokon deklasovali 7:0!  

Preto sa dnes poobede musia domáci pozerať cez rameno. V prípade, že získajú iba bod a Milwall, alebo MIddlesbrough svoje zápasy vyhrajú, tak o play-off Luton na poslednú chvíľu príde. Obaja rivali totiž majú lepšie skóre a v prípade rovnosti bodov pôjdu pred Luton. 

Hatters sú však v domácom prostredí nesmierne silní. Na Kenilworth Road prehrali iba štyri zápasy z dvadsiatich dvoch. Od konca novembra doma zaknihovali iba jedinú prehru. V roku 2022 sa im pred domácim publikom darí aj v ofenzíve. Skórovali v desiatich domácich zápasoch z jedenástich. 

Reading na druhej strane vyhral vonku iba šesť stretnutí. Na Kenilworth Road vyhrali iba jeden duel z posledných siedmich. Prvý vzájomný zápas v aktuálnom ročníku ovládol Luton 2:0. Po vlastnom góle Toma Holmesa sa na listinu strelcov zapísal Allan Campbell. Reading už nemá o čo hrať a preto bude favoritom na zisk troch bodov domáci celok.  

Program Sky Bet Championship 46. kolo
Luton Town – Reading
(komentuje K. Jakubovič)